Shiayan Logo
» الازهر: فتوای قرضاوی “قتل به اسم دین” را مباح می‎کند
پنج‌شنبه 11 جولای 2013
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
امتیار شما به این مطلب:

یوسف قرضاویبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیعیان به نقل از ابنا بزرگترین دانشگاه دینی اهل سنت جهان، با صدور بیانیه ای فتوای «یوسف القرضاوی» مفتی ناتو، در مورد سی‎ام ژوئن را بسیار اسف‎بار خواند و اعلام کرد: این نظر کسی است که قتل به اسم دین را مباح می‎کند.

الازهر در واکنش به سخنان شیخ قرضاوی مفتی مصری ـ قطری در مورد سی ام ژوئن، تاکید کرد: در فتاوای قرضاوی، خودکامگی، استبداد و ماجراجویی موج می‏زند. این دانشگاه مصری در پایان خاطرنشان کرد: فتوای قرضاوی فقط بازتاب کننده دیدگاه کسانی (=اخوان المسلمین) است که از آنان حمایت می کند.

قرضاوی ـ که از او به عنوان رهبر معنوی اخوان المسلمین یاد می شود ـ در بیانیه خود روند برکناری «محمد مرسی» رئیس جمهوری معزول مصر در ۳۰ ژوئن گذشته را کودتا دانسته و اظهار داشته بود: تیم کودتا به رهبری «سرتیپ عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع، به کمک افرادی که نماینده ملت مصر نیستند، اقدام به برکناری مرسی کردند.

به دنبال تظاهرات میلیون ها نفر از مردم مصر و به وجود آمدن بن بست سیاسی در آن کشور، عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع مصر در یک جلسه مشترک با شیخ الازهر، رهبر قبطی ها، «محمد البرادعی» به نمایندگی از احزاب مخالف، حزب سلفی نور و چند تن از نمایندگان جوانان انقلابی و جنبش تمرد، با قرائت بیانیه ای محمد مرسی رئیس جمهوری اخوانی آن کشور را برکنار و اداره امور کشور را به رئیس دادگاه قانون اساسی کشور واگذار کرد.

جهت دریافت مطالب روزانه سایت شیعیان در خبرنامه ایمیلی عضو شوید. برای عضویت (رایگان) اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها: ،

نظر شما


عضویت در خبرنامه سایت
بعد از عضویت ایمیلتان را چک کنید و بر روی لینک فعال‌سازی کلیک کنید تا عضویت شما کامل شود.
جدیدترین مطالب
پربازدیدها
Shiayan Logoتبلیغ شما در سایت شیعیان
امام خمینی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شیعیان است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.