Shiayan Logo
» جوان میانماری: شیعه شدم؛ چون مطالعه کردم
دوشنبه 29 جولای 2013
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز | 5,00
امتیار شما به این مطلب:

«محمد علی» جوان شیعه میانماری است که پدرش از برادران اهل سنت و مادرش نیز شیعه است؛ او پس از مطالعه فراوان به حقانیت مکتب اهل‌بیت پی برده و در آرزوی دیدار مردی است که خود او را شخصیت بزرگ جهان می‌نامد.

پایکاه اطلاع رسانی شیعیان: «محمد علی» طلبه مقطع کارشناسی دانشگاه جامعه‌المصطفی از کشور میانمار گفت: پدر من سنی و مادرم شیعه است و من نیز مسلمانی با مذهب سنی متولد شدم.

76028921وی درباره انگیزه شیعه شدنش گفت: من به دلیل علاقه زیاد به مسائل دینی، کتاب‌های بسیاری در حوزه دین و قرآن مطالعه می‌کردم. با مطالعه این کتاب‌های گوناگون، به حقانیت مذهب تشیع پی بردم و شیعه شدم تا جایی که پس از سپری کردن دوران مدرسه برای ادامه تحصیل به «مدرسه علمیه امیرالمؤمنین(ع)» در میانمار رفتم و به مدت سه سال در آنجا به تحصیل مشغول بودم.

این مسلمان میانماری با اشاره به بازدید نمایندگان جامعهالمصطفی(ص) از مدرسه علمیه «امیرالمؤمنین» اظهار داشت: در بازدیدی که نمایندگان از مدرسه ما داشتند من پس از مصاحبه و گزینش موفق به پذیرش در دانشگاه جامعهالمصطفی قم شدم و به ایران آمدم.

وی در خصوص تفاوت فعالیت‌های قرآنی میانمار با ایران خاطرنشان کرد: میانمار حدود ۶۰ میلیون جمعیت دارد که بیشتر این جمعیت وهابی هستند به طوری که تعداد افرادی که مذهب تشیع را برگزیدند کمتر از ۸ هزار نفر است از این سو در میانمار به مسائل مذهبی و  قرآنی توجه کمتری می‌شود.

راهبان بودایی از تسلط مسلمانان در میانمار واهمه دارند

محمد علی اظهار داشت: در میانمار بودایی‌ها و راهبان از تسلط مسلمانان به کشور واهمه دارند به همین دلیل پیوسته علیه مسلمانان تبلیغات منفی می‌کنند و دست به کشتار می‌زنند.

این طلبه مسلمان با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در ایران ادامه داد: این نمایشگاه که با عنوان «قرآن» در ایران برگزار می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و من تاکنون چنین فعالیتی را در هیچ جای دنیا ندیده‌ام.

وی با بیان اینکه مردم ایران مردمی آگاه و با بصیرت هستند و فعالیت‌های قرآنی در ایران بسیار گسترده است، افزود: مردم ایران خوب و دلسوزِ هم‌نوع خود هستند اما برخی افراد رفتاری مناسب با اصول دین از خود نشان نمی‌دهند که این امر باعث خدشه‌دار شدن برخی فعالیت‌های مذهبی در ایران می‌شود.

آرزو دارم آیت الله خامنه‌ای را ببینم

این طلبه میانماری با اشتیاق درباره علاقه خود به دیدار با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: آرزو دارم روزی این شخصیت بزرگ دنیا را از نزدیک ببینم و اگر این توفیق نصیب من شود از خداوند منان بیش از پیش سپاسگزاری می‌کنم.

محمد علی در حالی‌که اشک در چشمانش حلقه زده بود، گفت: من علاقه خاصی به آیت الله خامنه‌ای دارم به طوری که اگر رهبر معظم جهان اسلام بگوید بمیر، می‌میرم.

وی گفت: من می‌خواهم تا مقطع کارشناسی ارشد در ایران درس بخوانم تا به مسائل دینی مسلط شوم و زمانی که به میانمار برگشتم بتوانم افراد زیادی را به دین اسلام دعوت کنم تا مردم میانمار هم از کوچک و بزرگ همچون ایرانیان با قرآن آشنا شوند و موج بیداری اسلامی در کشورم تسری یابد

جهت دریافت مطالب روزانه سایت شیعیان در خبرنامه ایمیلی عضو شوید. برای عضویت (رایگان) اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها: ،

نظر شما


نظرات (۴ نظر)


 • ناشناس:

  تو رو خدا برا ما هم دعا کنید دیندار با بصیرت واهل مطالعه ای باصفا چون شما باشیم


 • ناشناس:

  از انجایی که عشق دیدار رهبر محبوب ما رو دارید مشخص است که قلب قشنگی دارید


 • نوكر اهل بيت:

  خدا تو رو دوست داشت که این افتخار را به تو داد. باشد که رستگار شوی


 • عباسی:

  خوش آمدی برادر
  موفق باشی و پایدار
  از این عزم و اراده شما خوشحال شدیم


عضویت در خبرنامه سایت
بعد از عضویت ایمیلتان را چک کنید و بر روی لینک فعال‌سازی کلیک کنید تا عضویت شما کامل شود.
جدیدترین مطالب
پربازدیدها
Shiayan Logoتبلیغ شما در سایت شیعیان
امام خمینی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شیعیان است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.