Shiayan Logo
» کنفرانس سلفی ها بر ضد شیعیان در عربستان
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
امتیار شما به این مطلب:

saudiha

کنفرانس سلفی ها بر ضد شیعیان، با شرکت روحانیون وهابی و امرای مناطق مختلف عربستان در منطقه شرقی این کشور برگزار شد.

به گزارش رجانیوز، در این کنفرانس که به ریاست بن جبرین از رهبران ارشد و افراطی وهابی های عربستان برگزار شد، شرکت کنندگان از ملک عبدالعزیز پادشاه عربستان خواستند تا مقابله با شیعیان و تخریب مساجد آنها را در دستور کار قرار دهد.

در این نشست همچنین بن جبرین در سخنان کینه ورزانه ای از پادشاه عربستان خواست تا مانع از ورود آنچه«رافضه و شیعیان کافر» می خواند به مشاغل سیاسی و نظامی شود و اجازه ندهد تا آنان پستهایی را در دولت عربستان تصاحب کنند.

بن جبرین در ادامه سخنان خود همچنین خواستار ادامه محدودیتها بر فرزندان شیعیان عربستان در دانشگاهها و مشاغل استخدامی اداری هم شد و این اقدامات را یکی از راههای نزدیک شدن به خداوند دانست!

این وهابی تندرو در ادامه سخنان خود به شیعیان هشدار داد که به شعائر اسلامی پایبند باشند چرا که در غیر اینصورت جنگیدن با آنها واجب خواهد بود.

بنابر این گزارش این سخنان با تایید سایر علمای وهابی حاضر در جلسه و امیر منطقه شرقی عربستان (مقام ارشد دولتی در منطقه ای که اکثریت شیعیان در آن مکان مستقرند) همراه شده است.

گفتنی است اخیرا علمای تندروی وهابی در عربستان آزادی عمل فراوانی پیدا کرده اند و با الحان تند و کم سابقه ای شیعیان را به قتل و تجاوز به حقوق انسانی تهدید می کنند.

این درحالیست که دولت عربستان در مقابل چنین اظهاراتی که عملا امنیت پرشمارترین گروه اقلیت از شهروندانش را به خطر می اندازد، سکوت کامل اختیار کرده است.

جهت دریافت مطالب روزانه سایت شیعیان در خبرنامه ایمیلی عضو شوید. برای عضویت (رایگان) اینجا کلیک کنید.

نظر شما


عضویت در خبرنامه سایت
بعد از عضویت ایمیلتان را چک کنید و بر روی لینک فعال‌سازی کلیک کنید تا عضویت شما کامل شود.
جدیدترین مطالب
پربازدیدها
Shiayan Logoتبلیغ شما در سایت شیعیان
امام خمینی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شیعیان است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.