Shiayan Logo
» اظهارات عجیب قذافی: شمال آفریقا شیعه است و ما دولت فاطمی دوم را در اینجا ایجاد خواهیم کرد!!
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز | 3,20
امتیار شما به این مطلب:

رهبر لیبی در سخنانی که در مطبوعات این کشور منعکس شد گفت: ما با فاطمه زهرا (س) هستیم ؛ یعنی شیعه آل البیت و شیعه فاطمه و علی هستیم. همه عرب‌ها ، همه مسلمان‌ها شیعه علی هستند. اگر پیرو علی شیعه است، همه ‌ما شیعه ‌هستیم.

ghazzafi“معمر قذافی” رهبر لیبی سه روز پیش در یک سخنرانی به‌مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) در شهر آغادیس کشور نیجر در شمال افریقا، ایجاد شکاف و اختلاف بین شیعه و سنی را طرح استعماری خواند و خواستار هوشیاری در برابر آن شد.

مطبوعات طرابلس روز دوشنبه با درج محورهای این سخنرانی به نقل از وی نوشتند که طرح این مساله که فارسها شیعه و عرب‌ها سنی هستند، از اساس غلط است و برای ایجاد شکاف و با اهداف خاص استعماری مطرح می‌شود.

وی گفت: مسلمانان در حالی به ترویج خشونت و تروریسم متهم هستند که اهل مدارا می‌باشند، پیامبران دیگر را قبول دارند و به آنها احترام می‌گذارند ولی غرب مسلمانان را متهم به خشونت می‌کنند، پیامبر اسلام را قبول ندارند و اقدام به نشر کاریکاتورهای اهانت آمیز و توهین به پیامبر(ص) می‌کنند.

قذافی گفت: اینک اسلام با چالش حقیقی مواجه است و ما باید چالش کنیم و ثابت کنیم اسلام دین جهان شمول و خاتم است. نباید از اینکه به ما مارک تعصب بزنند، بترسیم. ما برای دفاع از خود و دفاع از عقیده و کرامت و وجود خود به چالش (با آنها) ادامه می‌دهیم تا بلکه این خفقان و انحطاطی که گریبان حکام عرب و مسلمان‌ها را گرفته، از میان برود.

به گزارش ایرنا، رهبر لیبی افزود: اکنون منطقه ما دچار پراکندگی شده، حکومت‌ها مسرف و ناکارآمد بوده و به‌فکر مردم نیستند. اسلام را به اسلام شیعه و سنی تقسیم کرده‌اند، حتی کاخ سفید و رییس جمهوری آمریکا نیز از این تقسیم بندی سخن می‌گویند و از آن سوء استفاده می‌کنند.

وی گفت: آمریکا و غرب، ایرانی‌ها را بر ضد اعراب و اعراب را بر ضد ایران تحریک می‌کنند، شیعیان را بر ضد سنی‌ها و سنی‌ها را بر ضد شیعیان تحریک می‌کنند. این به نفع ما نیست و به نفع دشمن استعمارگر است.

قذافی افزود: چه کسی گفته که شیعه یعنی فارس و سنی یعنی عرب، نخستین دولت شیعی یعنی دولت فاطمی در شمال افریقا تاسیس شد، دولتی که منسوب به فاطمه زهرا (س) است و جامع‌الازهر مصر هم نامش مشتق از نام آن حضرت می‌باشد.

رهبر لیبی اضافه کرد: می‌گویند شیعیان در ایران هستند و شیعه یعنی فارس و سنی‌ها عرب هستند. این دروغ است، مغالطه است. در حالی که نخستین حکومت شیعی یعنی حکومت فاطمی در شمال افریقا تشکیل شد و ‪ ۲۶۰‬سال دوام داشت و تقلیدها و سنتها در شمال افریقا همه‌اش شیعی است.

وی گفت: کسی در شایستگی اهل بیت برای حاکمیت بر مسلمانان شکی ندارد، اما دشمنان بدنبال ایجاد شکاف هستند، این تفرقه و تحریک که در آن شیعه بر ضد عرب و عرب بر ضد فارس برانگیخته می‌شود، ساخته اشغالگران و صهونیست ها است.

گزارش ایرنا حاکی است، قذافی اضافه کرد: شیعه فقط ایران نیست، شمال افریقا هم شیعه است، ما دولت فاطمی دوم را در شمال افریقا ایجاد خواهیم کرد. هویت ما هویت فاطمی خواهد بود و عرب‌ها و بربرها و احزاب چپ و راست افراطی‌ها و خشونت طلب همه و همه در آن ذوب شده و هویت واحدی تشکیل خواهند داد.

وی گفت: به‌این ترتیب کشمکش‌های قبیله‌ای، مذهبی و قومی در شمال آفریقا، در الجزایر، سودان، مصر و در صحرا پایان می‌یابد و همه ما فاطمی می‌شویم.

رهبر لیبی گفت: شمال افریقا عربی و شیعی است و هرکس می‌گوید شیعیان فقط فارسها هستند، دروغ می‌گوید. دولت فاطمی که اولین دولت شیعی بود، در شمال افریقا تشکیل شد نه درایران. ما دوباره آنرا احیاء می‌کنیم.

وی اضافه کرد: از تمام نیروهایی که در حدود دولت فاطمی اول بودند، می خواهیم دولت فاطمی دوم که دولت امروزی یکدستی خواهد بود را دوباره تشکیل دهند.

قذافی گفت: اختلافات تاریخی را نباید وارد عرصه‌سیاسی کرد چرا که دشمنان از آن سوء استفاده می‌کنند. به‌جهت عاطفی همه ما عرب‌ها و همه مسلمان‌ها با علی(ع) هستیم و معنی آن این است که همه عرب‌ها شیعه هستند. اگر معنی شیعه بودن تعاطف با علی است، پس همه عرب‌ها شیعه هستند.

وی افزود: اگر قبول ندارید، رای‌گیری کنید و از مسلمانان‌ها و عرب ها بخواهید تا جایگاه علی و فاطمه در نزد خود را برایتان بگویند.

قذافی گفت: ما با فاطمه زهرا (س) هستیم. یعنی شیعه آل البیت و شیعه فاطمه و شیعه علی هستیم. همه عرب‌ها ، همه مسلمان‌ها شیعه علی هستند اگر پیرو علی شیعه است، همه‌ما شیعه‌هستیم. این یک حقیقت‌است، این فرهنگ ما است.

رهبر لیبی ادامه داد: از سوی دیگر نیز اگر معنی سنی بودن، ایمان به محمد (ص) و سنت اوست، پس به‌این معنا همه‌ایرانی‌ها سنی هستند. آیا ایرانی‌ها گفته‌اند ضد محمد (ص) هستند؟ خیر آنها محمد (ص) را پیغمبر می‌دانند. آنها پیرو سنت پیامبر هستند پس آنها هم سنی هستند.

قذافی گفت: برخی از ما می‌پرسند آیا شما علی را دوست دارید؟ می‌گوییم بله ما علی را دوست داریم. می‌گویند پس شما شیعه هستید. بله مردم شمال افریقا شیعه هستند ولی مسایل بصورت معکوس مطرح شده‌است.

وی تاکید کرد: ما باید به این جدال پایان دهیم و راه سوء استفاده دشمن را ببندیم و جلوی حکام عرب را که برای خشنودی آمریکا واشغالگران از ایران ابراز کراهت می‌کنند، بگیریم.

قذافی گفت: برخی حکام عرب برای خشنودی آمریکا و اشغالگران، از ایران ابراز کراهت می‌کنند و می‌گویند ایران در حال ساخت بمب اتمی است، ایران چنین است، ایران چنان است. فارس‌ها چنین هستند و فارس‌ها چنان هستند. وقتی می پرسیم چرا چنین می‌کنید؟ می‌گویند برای اینکه ایران شیعه است. خیر ما هم که در شمال افریقا یک دولت فاطمی جدید هستیم، ما هم شیعه هستیم.

وی ادامه داد: ما نمی‌خواهیم وارد مسایل فرعی و اختلافات فقهی شویم، یکی پیرو فقه حنفی است یکی مالکی است و هرکس هر فقهی دارد، داشته باشد اما ارکان و فروع دین ثابت است، هرکس هر قومیتی دارد، داشته‌باشد. هرکس هررنگی دارد، داشته باشد. هر زبانی دارد، داشته باشد. اینها مهم نیست، مهم هویت ما است که فاطمی است.

قذافی گفت: البته برخی این مساله را رد خواهندکرد چرا که‌آنها می‌خواهند اسلام را نابود کنند. به‌همین دلیل هم بدنبال شکاف میان شیعه و سنی هستند و دایما این تقسیم بندی را مطرح می‌کنند.

وی گفت: ما باید از برادران ایرانی‌مان که شیعه اهل بیت و شیعه علی شدند، تشکر کنیم. از آنها که به اهل بیت پیوستند، سپاسگزار باشیم.

منبع : خبرگزاری انتخاب

جهت دریافت مطالب روزانه سایت شیعیان در خبرنامه ایمیلی عضو شوید. برای عضویت (رایگان) اینجا کلیک کنید.

نظر شما


عضویت در خبرنامه سایت
بعد از عضویت ایمیلتان را چک کنید و بر روی لینک فعال‌سازی کلیک کنید تا عضویت شما کامل شود.
جدیدترین مطالب
پربازدیدها
Shiayan Logoتبلیغ شما در سایت شیعیان
امام خمینی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شیعیان است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.