Shiayan Logo
» امام جمعه اهل سنت زاهدان خواستار ساخت مسجد اهل سنت در تهران شد!!
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز | 4,00
امتیار شما به این مطلب:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیعیان به نقل از پایگاه سنی آن لاین مولوی عبدالحمید خواستار ساخت مسجد اهل سنت در تهران شده است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ۳ فروردین ۱۳۸۶ در خطبه های نمازجمعه با ابراز خرسندی از نام گذاری سال ۱۳۸۶ به سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی توسط مقام رهبری ، اتحاد و انسجام را جزو واژه‌های بلند در تاریخ تمدن‌ بشری خواند و ترقی و پیشرفت بشر را نیازمند اتحاد و انسجام دانست.

وی افزود : همزمان با آغاز سال جدید شمسی، ماه ربیع‌الاول و ماه میلاد با سعادت حضرت رسول صلی‌الله علیه وسلم نیز آغاز شده است و ما هفته وحدت را در پیش داریم. وحدت چیز پسندیده و کار انسان های با شعور و پیشرفته از لحاظ فکری است، اما وحدت نباید در حد شعار باشد زیرا با شعار نمی‌توان به وحدت رسید، با حرف نمی‌توان به اتحاد و انسجام دست حاصل کرد. انسجام و اتحاد مطلوب فقط با عمل به دست می‌آید. لذا توصیه بنده به شیعه و سنی این است که در شعارهای خود صداقت را رعایت کنند ، صداقت بسیار مهم است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه به عملکرد ضعیف مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی (!!!!!) در راستای وحدت عملی اشاره کرد و گفت: بیست و هشت سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و بحث وحدت همواره در این سالها مطرح بوده است ؛ مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی که مقرش در تهران است و هزینه سنگینی را از بیت‌المال دریافت می‌کند تا در راستای وحدت عملی گام بردارد ، اما جای افسوس است که عملکردی جز حرف و شعار از آن دیده نشده و وحدت عملی آنگونه که باید متحقق نشده است. این طور نمی‌شود که چون یکی قویتر و تواناییش بیشتر است (!!) به ضعیف بگوید که من و شما با هم برادر و متحدیم اما عملاً رعایت نکند و همه چیز را به طرف خود بکشد و از طرف ضعیف انتظار پذیرفتن چنین وضعی را داشته باشد.

>>>> این در حالی است که مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی مقبره ابولولو را در راستای وحدت عملی ، پلمپ کرد. ( حتی خبرهایی به گوش می رسید که سنی ها خواستار تخریب مقبره ابولولو شدند!!!!! )

وی تصریح کرد : من می‌خواهم این نکته را بگویم که الحمدلله جامعه اهل‌سنت برای وحدت کاملاً آمادگی دارند و خواهان وحدت هستند. این اعتقاد ماست که تمام مسلمانان دنیا با هم متحد باشند ، خصوصاً شیعه و سنی در کنار یکدیگر قرار بگیرند، نه در حد شعار و حرف بلکه با عمل . بنده از اینجا خدمت مسئولین محترم نظام عرض کنم که نباید بین شیعه و سنی تفاوت قایل شد؛ خدا و رسول، ائمه و بزرگان دین و قانون اساسی چنین فرقی قایل نشدند. شیعه و سنی در منافع و مضار با هم شریک باشند، این طور نباشد که وقت استخدام و واگذاری مسئولیت‌ها و مناصب وحدت رعایت نشود، وقتی که اهل‌سنت می‌خواهند مسجدی در تهران بسازند وحدت رعایت نشود و برای برگزاری نماز با مشکلات مواجه شوند. لذا ما معتقدیم که اتحاد ملی و انسجام اسلامی با عمل متحقق می‌شود . امیدواریم اولین ثمره این نام گذاری را در همین آغاز سال ۸۶ با فراهم شدن زمینه ساخت مسجد اهل‌سنت در تهران شاهد باشیم (!!) . این رأی و خواسته بنده نیست ، بلکه رأی و خواسته همه مردم اهل‌سنت ایران است. شاید بعضی از اینکه بنده این حرف را مطرح می‌کنم ناراحت ‌شوند ، اما یقین بدانند که این خواسته بحقی است و تنها سخن بنده و امثال بنده نیست بلکه به خدا قسم خواسته تمام اهل‌سنت است.

وی خاطرنشان کرد : انتظار ما این بود که برادران شیعه در برخی موارد از بخشی از حقوق خود به نفع اهل‌سنت صرف‌نظر کنند تا دل اهل‌سنت به دست بیاید (!!!)، حال آنکه حقوق خود اهل‌سنت به آنها نرسیده است ؛ وقتی یک فرقه به حاکمیت و حکومت می‌رسد باید برای نگهداری دیگران قربانی بدهد. به هر حال امیدواریم ان شاء الله در سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی و در ماه میلاد مسعود حضرت رسول اکرم (ص) و در هفته وحدت که در پیش است خبرهای خوشی را برای مردم‌مان داشته باشیم و این انسجام و اتحاد همان طور که نظر بزرگان و مسئولین نظام است متحقق شود.

خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان افزود : من بر این نکته هم تاکید می‌کنم که برای حفظ انسجام و اتحاد باید حرمت بزرگان و مقدسات مذاهب ، ائمه ، خصوصاً خلفای راشدین ، مهاجرین و انصار و ازواج مطهرات حفظ شود . انتظار ما از مسئولین نظام این است که نسبت به این خرافات و اهانت‌‌ها نسبت به صحابه پیامبر حساس باشند و از آن جلوگیری کنند . ما هم وظیفه خود می‌دانیم که از هر گونه تحریکی علیه اعتقادات برادران شیعه‌ تا آنجا که در توان ما است جلوگیری می‌کنیم. این سخنان از روی صداقت است و هدفی جز خیرخواهی نسبت به حاکم و ملت در آن نیست. الله سبحانه و تعالی همه ما را به راه راست هدایت کند.

وی در ادامه نیز از مسئولین کشور حمایت کرد و خواستار بهبود وضع سنی های ایران از آنان شد.

جهت دریافت مطالب روزانه سایت شیعیان در خبرنامه ایمیلی عضو شوید. برای عضویت (رایگان) اینجا کلیک کنید.

نظر شما


عضویت در خبرنامه سایت
بعد از عضویت ایمیلتان را چک کنید و بر روی لینک فعال‌سازی کلیک کنید تا عضویت شما کامل شود.
جدیدترین مطالب
پربازدیدها
Shiayan Logoتبلیغ شما در سایت شیعیان
امام خمینی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شیعیان است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.