Shiayan Logo
» آخرین پیام آیت الله فاضل لنکرانی پیش از رحلت
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
امتیار شما به این مطلب:

lankarani2حضرت آیت الله فاضل لنکرانی پیش از رحلت، آخرین پیام خود را در بستر بیماری به مناسبت هتک حرمت مجدد حرمین سامرا صادر کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس متن کامل این پیام بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم
دست کثیف تحجر و استعمار بار دیگر مصیبت بزرگی را رقم زد و مسلمانان و شیعیان را عزادار ساخت. اهانت و تخریب حرمین عسکریین علیهما السلام، که برای دومین بار در فاصله کوتاهی صورت گرفت، حاکی از عمق دشمنی مخالفین اسلام است؛ تردیدی نیست که این عمل با طراحی آمریکا و سائر اشغالگران و با تحریک صهیونیزم بوده است.
برای همه آگاهان روشن است که وهابیت، که به اتفاق همه گروههای مسلمین، از اسلام خارجند و مولود کفر و یهود می‌باشد، هیچ فلسفه وجودی به جز مخالفت با اسلام و قرآن و ایجاد تفرقه میان مسلمین ندارد. این گروه نه تنها به دنبال هدم مظاهر مقدس شیعه، بلکه در صدد از بین بردن همه آثار و مقدسات اسلامی، از جمله مرقد نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است؛ و روزی قرآن و کعبه مقدسه را نشانه خواهند رفت.
مع الاسف در حادثه قبل، دنیای اسلام واکنش اساسی نشان نداد و اگر دولتهای اسلامی و علمای گروههای مختلف از خود عکس العمل جدی نشان می‌دادند، امروز این مشرکان خبیث با مظاهر توحید چنین برخورد نمی‌کردند. باید همه مسلمانان و شیعیان ضمن حفظ وحدت و آرامش چاره‌ای اساسی برای حذف این مولود نامشروع یعنی وهابیت بنمایند.
همه می‌دانند ائمه طاهرین سلام الله علیهم اجمعین الگوی کامل توحید در میان انسانها و بشریتند و احترام به قبور آنان ریسمانی است محکم، برای تقرب به حق تبارک و تعالی و از مصادیق روشن «و من یعظم شعائر الله» است.
آمریکا روزی عده‌ای جاهل و عالم‌نما را مأمور تکفیر شیعه کرد و امروز به وسیله همان گروه دست به تخریب اماکن مقدسه زده است و به دنبال ایجاد جنگهای داخلی در کشورهای اسلامی است و این امری است که هوشیاری بیشتری را برای مسلمانان می‌طلبد. دشمنان اسلام و اهل بیت مطمئن باشند این حوادث، مسلمانان واقعی را در تعظیم و تکریم نسبت به اهل بیت مصمّم‌تر خواهد ساخت. ما از دولت محترم عراق مجدّانه خواستاریم که برای حفظ عتبات مقدسه اقدامی قاطع داشته باشد و از این مراکز که قلوب همه مسلمانان به آن توجه دارد، محافظت و مراقبت نماید.
این‌جانب این حادثه دلخراش را به محضر مقدس ولی الله الاعظم امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت عرض می‌نمایم، و برای همه عاشقان و دلدادگان اهل‌بیت صبر و اجر از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
محمد فاضل لنکرانی
۲۳/۳/۱۳۸۶
۲۷ جمادی الاول ۱۸۴۲۸
۱۳ ژوئن ۲۰۰۷

جهت دریافت مطالب روزانه سایت شیعیان در خبرنامه ایمیلی عضو شوید. برای عضویت (رایگان) اینجا کلیک کنید.

نظر شما


عضویت در خبرنامه سایت
بعد از عضویت ایمیلتان را چک کنید و بر روی لینک فعال‌سازی کلیک کنید تا عضویت شما کامل شود.
جدیدترین مطالب
پربازدیدها
Shiayan Logoتبلیغ شما در سایت شیعیان
امام خمینی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شیعیان است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.