Shiayan Logo
» تخریب امامزادگان نشانه جهل و حماقت وهابیون است
چهارشنبه 11 سپتامبر 2013
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز | 3,00
امتیار شما به این مطلب:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیعیان، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، در پیامی به مناسبت برگزاری نخستین کنگره امامزادگان در اصفهان، گفت: هرچند امامزادگان به ظاهر خاموش‌ اند اما در واقع آنها شب و روز در حال تبلیغ اسلام هستند.mensclub24

این مرجع تقلید در بخش دیگری از این پیام درباره انس و الفت مردم ایران با امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار داشت: واقعیت این است که امامزادگان در سراسر کشور پناهگاهی برای مردم هستند و هنگامی که مشکلی برای مردم پیش بیاید و بخواهند توسل به درگاه خدا پیدا کنند و شفیعانی داشته باشند برای حل مشکلاتشان به سراغ آنها میروند و یقین داریم که در روحیه آنها اثر می‌گذارد و هم روحیه می‌دهد و هم سطح تقوا را بالا می برد و هم حالت توبه از گناه به آنها دست می‌دهد و این‌ها برکاتی است که از امامزادگان و از زیارت امامان و پیامبر اکرم(ص) و خانه خدا حاصل می‌شود.

وی در ادامه این پیام خاطر نشان کرد: امامزادگان در واقع مبلغان خاموش هستند؛ یعنی هر امامزاده‌ای تبلیغ شب و روز دارد، به سوی خدا و پاکی دعوت می‌کند ولو اینکه ظاهرا خاموش است و به همین دلیل باید مردم را تشویق کرد که از این برنامه استفاده کنند منتهی باید مراقب بود که آسیب‌هایی در کنار این عمل خیر پیدا شود.

حضرت آیت ‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از پیام درباره اهمیت و جایگاه این کنگره تصریح کرد: این بزرگداشت و برگزاری این کنگره بین‌المللی باید سبب توجه بیشتر مردم و تعظیم و تکریم امامزادگان ‌شود. البته باید مراقب آسیب‌ها بود، نکند در گوشه و کنار بعضی سو استفاده‌کنندگان مثلا خوابی ببینند و امامزاده جدیدی درست کنند که این سبب می‌شود اعتماد به بقیه امامزاده‌ها هم کم شود. اگر اینطور شود مردم می‌گویند اگر با یک خواب، آن هم با یک خواب مشکوک از فردی که تقوای زیاد ندارد، یک امامزاده درست شده است نکند بقیه امامزادگان هم اینطورند؛ باید جلوی این سوءاستفاده را بگیریم و همچنین باید آداب زیارت را یاد داد، زیارت نه به این معنی که بروند امامزاده را پرستش کنند و بهانه دهند به دست دشمنان شیعه بلکه آنها را افراد صالحی در پیشگاه خدا می‌دانند که می‌توانند در پیشگاه خدا شفاعت کنند چرا که شفاعت در متن قرآن مجید آمده است.

وی درباره رفتار ارتجاعی وهابیت در قبال تخریب امامزادگان تصریح کرد: امروز وهابیون نادان و متعصب به واسطه همان جهل و بی‌ خبری و حماقتشان نسبت به امامزادگان، هر امامزاده‌ای که به دستشان می‌آید تخریب می‌کنند در حالی که از اول تاریخ اسلام تا امروز افراد با شخصیت یا امامزاده مورد تکریم همه مسلمین بودند و این گروه اندک و نادان می‌خواهند با تخریب امامزادگان با این بزرگواران مبارزه کنند و این یکی از نشانه‌های جهل و بی‌خبری آنهاست.

در بخش پایانی پیام مرجع عالی قدر شیعیان آمده است: درآمد امامزاده‌ها هم همیشه مورد بحث بوده است؛ باید مردم بدانند آنچه امامزاده نیاز به آن دارد، خرج آن امامزاده می‌شود و آنچه نیاز ندارد خرج برنامه‌های فرهنگی می‌شود که هدف امامزاده و مذهب را تامین می‌کند. بنابراین از این جهت نباید مردم نگران باشند باید نحوه مصرف در امامزادگان به آنها اعلام و خبررسانی شود تا جلوی شایعات گرفته شود و مردم واقعیت را بدانند و مشکلی از این نظر پیدا نشود.

جهت دریافت مطالب روزانه سایت شیعیان در خبرنامه ایمیلی عضو شوید. برای عضویت (رایگان) اینجا کلیک کنید.

نظر شما


عضویت در خبرنامه سایت
بعد از عضویت ایمیلتان را چک کنید و بر روی لینک فعال‌سازی کلیک کنید تا عضویت شما کامل شود.
جدیدترین مطالب
پربازدیدها
Shiayan Logoتبلیغ شما در سایت شیعیان
امام خمینی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شیعیان است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.